5 největších obchodních center světa

Některé rodiny v nich jsou častěji než doma. Staly se nedílnou součástí životního stylu milionových davů. Jsou považovány za symboly konzumu a mnohdy i nevkusu. Přesto se obchodním centrům nevyhneme, i kdybychom chtěli. Ta česká se však s největšími světovými centry nedají srovnávat. Poznejte ta úplně největší!

South China Mall

Největší obchodní centrum South China Mall zeje prázdnotou.

#1 New South China Mall

Největší zdaleka nemusí znamenat nejúspěšnější. New South China Mall otevřené v roce 2005 disponuje plochou pro 2350 obchodů. Zaplněné však jsou jen 2 % obchodní výměry. Důvod je prostý, pro obyvatele desetimilionového Dongguanu je centrum příliš daleko a dojet se do něj dá jen autem či autobusem.

Golden Resources Mall

Potíže s návštěvností má i druhé největší obchodní centrum světa.

#2 Golden Resources Mall

Podobné problémy řeší i druhé, taktéž čínské, největší centrum světa. Pekingské centrum Golden Resources Mall otevřelo v roce 2005, avšak pro běžného Číňana je příliš drahé a pro turisty příliš vzdálené od hlavních lákadel.

#3 SM Megamall

Ještě v roce 2010 patřila filipínskému centru SM Megamall jen pozice na chvostu první desítky. Jeho majitelé však neustále přistavují nové přidružené budovy, například s vnitřním kluzištěm či kaplí pro duchovní rozjímání. V centru se nachází přes 1000 obchodů.

SM Megamall

SM Megamall je architektonicky zajímavé a také obchodně úspěšné.

#4 SM City North EDSA

Čtvrté centrum v pořadí stojí taktéž na Filipínách. Tamní střediska problémy s návštěvností nemají, jelikož SM City Norths EDSA navštíví zhruba 4 a půl milionu lidí každý víkend. Zajímavostí je, že značná část energie na provoz centra pochází ze slunečního záření, které zachytávají tisíce solárních panelů.

#5 Central World

A i v pátém případě se podíváme do Asie, konkrétně do thajského Bangkoku. Středisko Central World bylo původně otevřeno už v roce 1990, následovalo však několikanásobné rozšiřování až na velikost 429 500 m² pronajímatelné plochy. Téměř raritou je pětihvězdičkový hotel přímo uvnitř centra, který má 57 poschodí.

Dlaždice Leonardo

Elegantní dlaždice Leonardo najdou své uplatnění nejen na podlahách obchodních center.

Interiér v obchodních centrech

Se stavbou obchodního centra se váže i příjemně zařízený interiér. Obklady a dlažby hrají významnou roli v tom, zda se budou návštěvníci uvnitř cítit dobře. Sázkou na jistotu rozhodně budou například elegantní velkoformátové dlaždice Leonardo, které pozvednou nejen veřejné prostory na vyšší level.

Využili byste je u svého projektu? Ozvěte se nám a my vám pomůžeme jak s výběrem všech prvků, tak zařídíme celou realizaci. S interiéry i exteriéry nejrůznějšího druhu máme spoustu zkušeností.

Chtějte od svého interiéru víc.

Se vším vám poradíme.