Jak vybavit malou koupelnu

Toužíte po větším prostoru ve vaší koupelně? Ne každému se poštěstí mít doma velkorysou plochu na vše, po čem prahne. Když však budete při zařizování postupovat chytře, ušetříte spoustu místa a v koupelně se budete cítit skvěle. I prakticky zařízená místnost navíc může být designově velmi zajímavá.

Sprchový kout

Sprchový kout vám pomůže ušetřit místo.

Zvolte správné vybavení

Spoustu místa ušetříte, když se místo vany rozhodnete pro sprchový kout. Samozřejmě, pokud bez relaxační koupele nemůžete být, nedá se nic dělat. Sprchový kout však napasujete třeba i do jinak nevyužitelného výklenku, jako vidíte na obrázku.

Dobře také uděláte, když necháte vybavení létat. Tedy samozřejmě pouze obrazně. Proto volte raději závěsné skříňky či závěsnou sanitární keramiku. Nevěřili byste, jak bude místnost se zavěšeným příslušenstvím působit vzdušněji. Navíc si takto pořádně usnadníte tolik neoblíbený úklid.

Koupelna

Závěsné skříňky a jednoduchý design - osvědčený recept na malý prostor.

Vsaďte na jednoduchost

Jednoduchá rovnice říká, že čím více kudrlinek, tím méně místa. To ale neznamená, že se musíte designově omezovat. Na trhu je spousta výrobků, které jsou svými čistými liniemi potěchou pro oko, ale přitom jsou i ryze praktické. Například vodovodní baterie Zazzeri či výrobky Falper krásně odlehčí celý interiér.

Tipem pro vás může být například volba co největšího formátu obkladů a dlaždic. Méně spár způsobí, že celá místnost bude opticky vypadat mnohem větší. Co třeba velkoformátové dlažby a obklady Ariostea? Určitě by do vaší koupelny krásně pasovaly a navíc je velmi snadno zbavíte nečistot.

Menší koupelna

Chytře vybraným vybavením vyzrajete na malou koupelnu.

Vyberte chytré doplňky

Také volba doplňků může pořádně ovlivnit dojem z celé koupelny. I zde proto dejte přednost jednoduchosti, případně závěsným systémům. Například paletu designových otopných těles máte opravdu velmi širokou, určitě si tak zvolíte to, které nezabere fyzicky ani opticky moc místa.

Naopak se zrcadlem se neomezujte. To vás nebude stát ani centimetr navíc, takže volte co největší. Nezapomeňte, že právě zrcadlo pořádně přispěje k tomu, že vaše koupelna bude alespoň na pohled mnohem větší.

A pokud chcete mít jistotu v tom, co vybíráte, zastavte se v našem TOP DESIGN Studiu a nechte si poradit. Ozvěte se nám a najdeme pro vás ideální řešení bez ohledu na to, zda se pouze ohlížíte po drobném designovém detailu nebo se pouštíte do kompletní rekonstrukce.

Chtějte od svého interiéru víc.

Se vším vám poradíme.