Jaké vybrat barvy do koupelny

Máte promyšlený výběr barev do vaší vysněné koupelny? Nezapomeňte, že ne všechny vaše oblíbené kombinace budou hrát v prostoru kladnou roli. Při výběru barev a celkově designu pro vaši koupelnu je třeba vše pořádně promyslet. Záleží totiž nejen na vašem vkusu, ale třeba i na tom, jak velkou místností disponujete a co od ní požadujete.

Přírodní koupelna

Dekor dřeva a přírodní travertin – ideální do přírodní koupelny.

Které barvy sluší koupelně?

Máte už rozmyšleno, jestli budete mít doma sprchu či vanu? Teď je řada na výběr barev. Tradice nemocničně bílých koupelen je možná dávno pryč, avšak v moderních modifikacích se stále častěji vrací. Stačí pak přidat pár pestřejších doplňků a hned je celek o poznání veselejší.

Aktuálním trendem v oblasti koupelen jsou přírodní barvy a materiályObklady a dlažby s přírodními vzory jsou tedy jasnou volbou. Letí také tmavé barvy, které působí rovněž velmi exkluzivně. S těmi ovšem nakládejte velmi opatrně.

Pokud máte rádi pastelové barvy, také nešlápnete vedle. Působí uklidňujícím dojmem a navodí v koupelně pocit harmonie. Naopak použití výrazných barev si dobře rozmyslete. Červená by vás mohla časem pěkně dráždit, naopak v sytě modré koupelně by vám mohla být zase zima.

Světlá koupelna

Světlé barvy rozšíří prostor a dají vám prostor k pestrým detailům.

Velikost místnosti rozhoduje

Kdy se vůbec nemusíte bát tmavých barev? Ve chvíli, kdy disponujete opravdu velkou koupelnou. Černá a další tmavé barvy totiž opticky pohlcují prostor a v malé koupelně by ve vás mohly dokonce vyvolávat úzkost, ovšem vše záleží na vkusu a prioritách.

Naopak světlé barvy, například s decentními doplňky, prostor rozšíří a jsou tak vhodné právě pokud máte menší výměru koupelny. Třeba taková světle hnědá vás navíc příjemně zahřeje a evokuje tolik potřebnou domácí pohodu.

Tmavší koupelna

Tmavé barvy se hodí do velkých místností.

V jednoduchosti je krása

Koupelna určitě není místem, které by mělo připomínat duhu či pestrobarevný dětský pokoj. Není ale ani místem jednobarevné nudy. Přesto se vyplatí při její výbavě kombinovat například jen tři barvy či materiály.

Ideální do kombinací s pestřejšími detaily jsou samozřejmě decentní bílá či naopak tmavá černá. Pokud však nemůžete být třeba bez všudypřítomné tyrkysové, vylaďte koupelnu v různých odstínech právě této velmi módní barvy.

Žlutý prvek v koupelně

Výrazný žlutý prvek rozzáří jinak velmi decentní místnost.

Nezapomeňte na doplňky

Pokud zvolíte neutrálnější barvy pro velké plochy, tedy obklady, dlažby či sanitární keramiku, vůbec to neznamená, že vaše koupelna bude nudná. Naopak, získáváte spoustu možností, jak se vyřádit na doplňcích.

Co třeba moderní otopná tělesa netradičních barev a extravagantních tvarů či barevná sanitární keramika Flaminia. Anebo některou ze stěn oživte pestrou obkladovou mozaikou. Možností máte nepřeberně mnoho.

Vybírejte podle svého vkusu

Jak si tedy zařídit koupelnu vašich snů? Nejdůležitější je, aby se líbila hlavně vám. A jak všechny vaše oblíbené prvky zkombinovat, aby tvořily neodolatelný celek? Přijďte je omrknout naživo do našeho TOP DESIGN Studia, kde vám také rádi poradíme. Anebo vám vytvoříme věrnou vizualizaci, pro vaši ještě konkrétnější představu. Stačí se nám ozvat.

Chtějte od svého interiéru víc.

Se vším vám poradíme.