Moderní obývák: obklopte se stylem

Toužíte po obýváku, který vás nikdy nepřestane bavit? Po takovém, který bude odpovídat moderním trendům? Který budou obdivovat všechny návštěvy? Nechte se inspirovat několika tipy, které povznesou celý váš interiér na vyšší úroveň.

 Obývací pokoj

Podlahou můžete šikovně rozdělit zóny v bytě.

Jak na podlahu?

Milovníci staré klasiky samozřejmě nedají dopustit na dřevo, případně jeho imitace. Moderní trendy však ženou vpřed především keramické dlaždice a obklady. Ty sice patří mezi chladivé materiály, nicméně velmi dobře propouští teplo z podlahového vytápění, takže zimy u nohou se nemusíte bát a v létě naopak příjemně osvěží.

A to ani nemluvíme o designu. Keramický povrch je vzhledově velmi variabilní. Toužíte po hypermoderním lesku? Nebo dáte přednost antickému mramorovému vzoru či něčemu decentnějšímu? Výběr velkoformátových dlaždic od prémiových výrobců máte opravdu velký.

Zrcadlo

Moderní zrcadla hezky oživí jakýkoli interiér.

Co na stěny?

Největší plochou, kterou musíte v jakékoli místnosti vyladit k dokonalosti, jsou stěny. Necháte například mramorové dlaždice přerůst až ke stropu? Vytvořením jednolitého celku s podlahou získáte mimořádně inovátorský vzhled vašeho interiéru, který moderním způsobem popře svůj vlastní tvar.

Anebo sáhnete po velkoplošných tapetách, na které můžete nechat vizuálně vyjádřit cokoli, co máte rádi? Důležité je držet se kombinace provedení podlahy a stěn tak, aby dobře pracovaly s prostorem, který pro svůj obývací pokoj máte:

  • Tmavá podlaha se světlými stěnami místnost rozšíří.
  • Světlá podlaha s tmavými stěnami prostor opticky uzavírá
  • Pozor na tmavý strop, místnost dokáže pořádně zmenšit.
  • V malých prostorech využijte elegantní zrcadla.

Otopná tělesa

Moderní otopná tělesa budou příjemným a funkčním doplňkem.

Jaký vybrat nábytek

Ušák po babičce je sice pohodlný, ale k vaší nové velkoformátové dlažbě se příliš nehodí. Designové možnosti jsou dnes však takřka neomezené. Moderní nábytek špičkového designu, např. www.moroso.it, v souladu s vaším vkusem určitě najdete.

Základem obývacího pokoje je určitě sedací souprava. Pořiďte si k ní i elegantní taburety a třeba prosklený konferenční stolek, ať můžete s hosty v klidu posedět a kochat se vaším designovým bytem. Využijte také police různých tvarů, provzdušněte interiér nástěnnými prvky, anebo se vyhřívejte v blízkosti designových otopných těles.

Mramorový obývák

Nechte dlaždice růst i na stěny.

Moderní styl pro vás

Nebojte se při zařizování obývacího pokoje pořádně designově odvázat. Navštivte naše TOP DESIGN Studio a zjistěte, co vše je v interiéru vůbec možné. Ozvěte se nám a udělejte první krok pro váš vysněný obývák a celý domov.

Klasický obývák

Návrat ke klasice? Proč ne?

Chtějte od svého interiéru víc.

Se vším vám poradíme.