Zařiďte si koupelnu podle Feng Shui

Zařiďte si koupelnu tak, aby nesloužila jen k očistě těla, ale i duše. Vydejte se do hlubin východního učení Feng Shui a najděte u sebe doma dokonalou harmonii prostoru a příjemně plynoucí energie. Vytvořte si z koupelny místo, kde bude Feng Shui, tedy energie větru a vody, v rovnováze. Přečtěte si, jak na to.

Koupelna podle Feng Shui

Vše má svůj řád a harmonii, přesně podle Feng Shui

Aby vám nic nekradlo energii

Co je základem toho, aby vám pozitivní energie neutíkala? Tak například je třeba zavírat dveře do koupelny a sklápět záchodové prkénko, pokud už se tedy nevyhneme tomu, že máme toaletu spojenou s koupelnou. Elegantně provedená toaleta, bidet a jiná designová sanitární keramika však dojmu z vaší koupelny vůbec neuškodí, ba právě naopak.

Jedním ze základních pozitivních faktorů je dobrá cirkulace vzduchu, v koupelně je tedy dobré mít okno. Samozřejmostí je čistota a pořádek. Feng Shui je doslova protikladem jakéhokoli chaosu a například kapající kohoutek by mohl veškerou vaši snahu totálně degradovat.

Výběr mezi sprchou či vanou není zcela zásadní, nicméně jejich umístění volte tak, abyste měli dostatek soukromí. Dobrý je třeba částečně zakrytý kout místnosti, ideálně v její jihozápadní části.

Dejte koupelně designový řád

Čisté linie, řád, žádný chaos. Filozofie Feng Shui se shoduje se současnými designovými trendyModerní designová koupelna bez rušivých dekorací je prvním krokem k naplnění harmonie.

A čím v koupelně chytře odrážet negativní energie? Využijte designové zrcadlo, ovšem nedávejte dvě zrcadla proti sobě. To by mohlo špatnou energii vracet zase zpět. A co další doplňky a nezbytnosti? Ručníky, osušky a koberečky mějte pečlivě pověšené a uspořádané. Vítány jsou také živé rostliny a svíčky.

Designové zrcadlo

Negativní energii odrazíte třeba designovým zrcadlem.

Jak na barvy a materiály?

Feng Shui dává ohledně barev jasné doporučení – volte světlé odstíny. Taková jemná zelená je možná nejideálnější variantou, je totiž barvou přírody a zdraví. Koncentrací síly a čistoty je také decentní modrá, s tou taktéž rozhodně nic nezkazíte.

Souznění s přírodou je třeba potvrdit i při výběru materiálů, které v koupelně použijete. Dřevo je tedy správnou volbou, stejně jako dlažba a obklady z přírodních materiálů nebo alespoň reprodukující přírodní prvky. Například s prémiovou italskou značkou Ariostea nemůžete šlápnout vedle.

Ariostea Ultra

Přírodní vzhled obkladů a dlažeb Ariostea ocení nejen vyznavači Feng Shui.

Vyjděte vstříc harmonii

Čím ještě více podpoříte pozitivní energii ve vaší koupelně? Na závěr pro vás máme pár dalších zajímavých tipů:

  • K vyladění interiéru a harmonie využijte závěsné Feng Shui krystalky, kamínky či mušle
  • Váš vnitřní klid podpoří také hezká vůně
  • Nezbytný je dostatek světla
  • Vítanější jsou oblé tvary

Máte už jasnou představu o své Feng Shui domácnosti? Skvělé, ale jak začít s výběrem koupelny snů? Navštivte naše TOP DESIGN Studio a zjistěte, co všechno můžete od svého interiéru žádat. Ozvěte se nám a společně převedeme váš sen ve skutečnost.

Chtějte od svého interiéru víc.

Se vším vám poradíme.