Zařiďte si praktickou koupelnu

Toužíte po hypermoderní designové koupelně? Nezapomínejte však na to, že koupelna by měla především sloužit svému účelu, tedy k vaší bezproblémové hygieně. Jak ale skloubit eleganci a praktickou stránku věci? Přečtěte si naše tipy a uvidíte, že se nebudete muset v ničem omezovat.

 

Dokonalé spojení funkčnosti a stylu ve vaší koupelně máte na dosah.

#1 Respektujte prostor koupelny

Pokud zrovna nestavíte nový dům, s rozměry vaší koupelny příliš nepohnete. Nezbyde vám, než její velikost respektovat. Pokud je menší, než byste potřebovali, určitě není nutné si zoufat. Vybírejte světlejší barvy, zvětšete prostor zrcadlem a místo vany se uskromněte na sprchový kout.

V menší koupelně pečlivě zvažte, jaký tvar vyberete pro veškerou sanitární keramiku. Nejvíce prostoru budete potřebovat před umyvadlem a před toaletou, dnes už je však sortiment prémiových značek tak široký, že si rozhodně vyberete. V krajním případě můžete využít i roh místnosti pro malé umyvadlo. Spoustu prostoru samozřejmě ušetříte i vhodně zvolenými úložnými prostory.

#2 Vybírejte praktickou výbavu

Není jasné, kdo u vás doma vyjde vítězně ze souboje sprchy a vany? Vytvořte si oboje v jednom. Alternativou pro vás mohou být sedací sprchový kout či naopak vana se zástěnou, kde se v klidu a bez cákání kolem osprchujete.

Děsí vás každodenní ranní shon, kdy koupelnu okupuje celá rodinka? Celý proces výrazně urychlíte, když si pořídíte 2 umyvadla. A pokud potřebujete šikovně využít i prostor pod nimi, nechte si tam upevnit skříňku, v praktické koupelně je takřka nezbytná.

 

Závěsné umyvadlové skříňky vám v mnohém pomohou.

#3 Využijte všechny úložné prostory

Kartáčky, šampony, mýdla a sto dalších hygienických potřeb. Řád v koupelně nastolíte jedině s pomocí praktických úložných prostor. Využijte s nimi nejen prostor pod umyvadlem, ale i nad ním. Zrcadlová skříňka či případně malý regál po bocích zrcadla vám umožní mít vše pěkně po ruce.

Důležité je, aby všechny skříňky a regály, které do koupelny dáte, byly z odolného materiálu. Přece jen, i když je umístíte dostatečně daleko od vany, k jejich styku s vodou určitě bude docházet. Abyste nábytek ochránili před vlhkostí a zároveň pod ním mohli pohodlně vytřít, bude lepší volit závěsné kusy.

#4 Usnadněte si údržbu

Jak se v koupelně vypořádat s vlhkostí? Někdy je to opravdu oříšek. Výhodou je určitě okno, případně rekuperační jednotka, abyste mohli s úspěchem bojovat proti zápachu a plísním.

Údržbu si usnadníte také správným výběrem obkladu a dlažby. Například velkoformátové dlaždice Ariostea se vyznačují nejen prvotřídním italským designem, ale také bezkonkurenčně snadnou udržovatelností. Dobře také uděláte, pokud si necháte obložit celé stěny koupelny až po strop a ne jen do určité výšky. Cákance vody, kterých bude určitě dost, by omítce neudělaly dobře.

 

Obklad rostoucí z podlahy až po strop je nejen moderní, ale i praktický.

#5 Dokonalé detaily tvoří krásný celek

Nezapomeňte se v koupelně hýčkat designovými kousky. Ani ty však nemusí být samoúčelné. I vodovodní baterie či otopná tělesa mohou přes svou bezvadnou funkčnost nabídnout i neodolatelnou eleganci. Když pečlivě promyslíte každý detail, dostanete příjemný celek. Nejdříve je však třeba zabývat se věcmi, bez kterých se neobejdete, a pak až uvažovat o malé dekorační svíčce v rohu vany.

Nevíte, jak začít s výběrem koupelny svých snů? My vám pomůžeme. Zjistěte, jak pracujeme a svěřte svůj projekt do našich rukou. Společně dáme dohromady něco opravdu krásného. Stačí se nám ozvat.

Chtějte od svého interiéru víc.

Se vším vám poradíme.